Registruotis Prisijungti

Apžvalgos

Dosnios vasaros metu suderėjo ir NK-DOKU apžvalga, šį kartą su dideliu džiaugsmu norint pasidalinti, kiek daug žmonių rinkos bendruomeninėms filmų peržiūroms. Tad nieko nelaukdami dalijamės, koks buvo šis pusmetis mūsų platformoje!

Nuo sausio ligi birželio kino rytus, popietes ir vakarus dažniausiai rengė Akmenės r. viešosios bibliotekos Ventos miesto filialas, bendruomenė „Užpalėnų krivūlė“, Vilniaus miesto savivaldybės centrinės biblioteka bei josios Lazdynų padalinys, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Čekiškės ir Karmėlavos padaliniai, NK-DOKU filmus tai pat žiūrėjo Parakas, Jaunimo centras Babilonas, Lavoriškių gyventojų bendruomenė, Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Kelmės atviras jaunimo centras, ŠTMC Statybos skyrius, Mokslų akademijos turistų klubas (MATK) bei daugelis kitų bendruomenių.

Dažniausiai rodyti filmai: „Tiktok, Boom“, „Panų gauja“, „Padainuok man“ bei „Ir karalius pasakė: koks fantastiškas prietaisas!“.

Dėkojame asociacijai „Langas į ateitį“ ir „Draugiškas internetas“ skleidžiant žinią apie NK-DOKU turinį, padedantį kelti medių raštingumo temas bei narpliojantį šiandienos internetinio ir virtualaus turinio problemas.

Šį pusmetį surengti net 152 seansai, kuriuose dalyvavo net 3180 žiūrovų!
Štai kuo pasidalino filmų organizatoriai:

  • po filmo „Padainuok man“: filmas įtraukus, viso seanso metu gurkšnojant arbatą vyko diskusijos – apie pačią šalį, jos kultūrą, apie religiją ir žinoma apie socialinių tinklų trauką ir priklausomybę nuo jų bei pagrindinio filmo herojaus Payangki vidinį pasaulį ir jo nuolatinę kovą tarp vienuoliško ir pasaulietiško gyvenimo.
  • po filmo „Žaidimai šešėliuose“: po filmo vyko diskusija su žmogaus teisių eksperte, tad filmo peržiūra buvo išties prasminga.
  • po filmo „Ir karalius pasakė“: sulaukėme įvairiaus amžiaus žiūrovų ir filmo peržiūra pavyko puikiai, po peržiūros sulaukiau žiūrovų plojimų, tai suprantu kad filmas puikiai surezonavo. Dar po filmo pasidalinome įvairiomis mintimis, jog vertas pasižiūrėti kiekvienam, jog įvyko didelis medijų pokytis per sąlyginai trumpą laiką, jog rodos gyvename iškreiptų veidrodžių karalystėje ir diskusijos po filmo persikėlė ir namų aplinkoje, puikus edukacinio pobūdžio filmas.
  • po filmo „Kalendorinės mergaitės“: Po seanso dalyvės trumpai padiskutavo apie gyvenimo trapumą ir laikinumą bei kaip svarbu senatvėje turėti hobių, veiklų ir bendraminčių.
  • po filmo „Šiaurinė srovė“: Džiaugiamės, kad atsirado tokių, kuriems vandenynų taršos mikroplastiku tema pasirodė aktuali: sulaukėme ir pirmąkart jaunimo centre besilankančių, ir seniai jaunimo centre matytų žmonių. Po filmo turėjome progą kartu su jaunimo centro psichologu pasišnekučiuoti apie tai, ką matėme ir sužinojome ir ką norėtume, kad pasaulis darytų kitaip.

Dėkojame visiems, jau esantiems NK-DOKU bendruomenės dalimi! O norinčius pradėti organizuoti seansus savo bendraminčiams – kviečiame prisijungti. Jau visai netrukus platformos filmų katalogas atsinaujins – dar daugiau naujo ir įdomaus turinio jūsų diskusijoms.