Registruotis Prisijungti

Patarimai

Bendrakūrystės principu veikianti iniciatyva NK-DOKU aktyvių bendruomenių atstovus supažindina su kino renginių organizavimo procesais ir suteikia prieigą prie specialiai projektui parengto filmų katalogo. Šiuos filmus projekto dalyviai gali visiškai nemokamai rodyti savo renginiuose. NK-DOKU iniciatorius festivalis „Nepatogus kinas“ projektui kuruoja specialią filmų programą, taip pat suteikia filmų rodymui reikalingas teises, filmų kopijas, jų reklamines bei metodines medžiagas norintiems filmus rodyti edukaciniame kontekste, tuo tarpu projekto dalyviai savarankiškai organizuoja nemokamus kino seansus – pasirūpina renginio sklaida, erdve bei techniniu išpildymu, tapdami renginio „bendrasavininkais“.

Pasiruošimas kino seansui gali pareikalauti nemažai resursų – filmo licencijos įsigijimo procesas gali užtrukti gan ilgai, o pati licencijos kaina viršyti turimą biudžetą (jeigu toks yra numatytas). Be to, vieno filmo parengimo kaštai (derybos su platintoju, filmo kopijos gavimas, vertimas, titrų parengimas ir t.t.) vienos nedidelės bendruomenės poreikiams tampa neproporcingai dideli. Kad motyvuotiems kino renginių organizatoriams, turintiems ribotus resursus, šie iššūkiai nekliūdytų sėkmingai organizuoti kino renginių, šioje svetainėje – projekto NK-DOKU platformoje – patalpinti aktualūs patarimai ir lengvai parsisiunčiamos filmus papildančios medžiagos:

  • Jeigu kino seansus planuojate organizuoti pirmą kartą ar tiesiog nežinote nuo ko pradėti, platformos skiltyje „Patarimai“ galite rasti daugiau informacijos apie kino renginių organizavimo procesus nuo techninio įgyvendinimo iki sklaidos idėjų. Čia rasite rekomendacijas kaip pasirinkti tinkamiausią erdvę kino seansui, apie ką pagalvoti renkantis filmų rodymo įrangą, kaip praturtinti žiūrovų patirtis pristatant rodomus filmus ar organizuojant diskusijas po seansų, kaip komunikuoti apie kino renginius ir kt.

Kad pasirengimas kino seansui jums būtų dar patogesnis, kiekvienas projekto katalogo filmas turi jį papildančias medžiagas, kurias galite laisvai parsisiųsti. Štai ką galite rasti kataloge:

  • Greta kiekvieno katalogo filmo patalpinta specialiai tam filmui paruošta reklaminė medžiaga, kurią projekto dalyviai gali naudoti komunikacijoje apie savo renginius. Tad jeigu planuojate organizuoti projekto NK-DOKU kino seansą, jums nereikės skirti papildomų lėšų ir rūpintis reklaminių maketų sukūrimu. Prie kiekvieno filmo galite rasti:

Plakatas – tai filmo plakato failas paruoštas dalintis virtualioje erdvėje – jūsų internetinėje svetainėje ar socialiniuose tinkluose;
Plakatas spausdinimui – tai filmo plakato failas paruoštas spausdinimui. Tam, kad būtų užtikrinta popierinio plakato kokybė, šis failas kiek didesnis. Taip pat jame yra palikta tuščia vieta skirta ranka įrašyti jūsų renginio detales, kaip data, laikas ir/ar vieta;
Socialinių tinklų maketai – tai filmo reklaminės medžiagos pritaikytos jūsų renginio komunikacijai socialiniuose tinkluose kaip „Facebook“ ir „Instagram“. Čia rasite viršelius jūsų „Facebook“ puslapiui bei renginiui, taip pat žinutėms (angl. k. post) ir istorijoms (angl. k. story) skirtus maketus;
Nuotraukos – tai nuotraukos iš filmo, kurias galima naudoti kuriant savo reklaminius maketus, jeigu yra toks poreikis ar komunikuojant socialiniuose tinkluose;
Projekto logotipas – projekto dalyvių, kuriančių ir naudojančių savo maketus, nuoširdžiai prašome naudoti projekto NK-DOKU logotipą.

  •  Prie pilnametražių filmų rasite ir daugiau informacijos kaip pasiruošti šių filmų seansus lydinčioms veikloms – pristatymams, diskusijoms ar refleksijai:

Kaip pasiruošti filmo peržiūrai ir aptarimui su jaunimu? – tai patarimai, skirti norintiems filmus rodyti jaunimui edukaciniais tikslais. Čia rasite daugiau informacijos apie pasiruošimą seansui su jaunimo auditorija ir porą metodų, kuriuos galima išbandyti pristatant ir aptariant filmus po seanso.
Papildoma medžiaga filmo pristatymui ar edukacijai – visi projekto NK-DOKU filmai iš dalies kalba „nepatogiomis temomis“. Jeigu norėtumėte jas paminėti filmo pristatyme ar aptarime, čia rasite daugiau informacijos apie pasirinktame filme analizuojamas temas ir jų kontekstus, padėsiančius pasiruošti kino seansus lydinčioms veikloms.

  • Bendruomenės, organizacijos ir institucijos, sutikusios su projekto sąlygomis ir tapusios jo dalyvėmis, turės galimybę iš projekto platformos parsisiųsti pasirinkto rodyti filmo kopiją. Po kino seanso rezervacijos, ją galėsite rasti skiltyje „Mano filmai“.