Registruotis Prisijungti

Patarimai

Organizuojant kino seansus už kino teatro ribų tenka apgalvoti daug organizacinių detalių ir renginio aspektų. Visgi, tai – jūsų proga sukurti išskirtines patirtis jaukiose, netikėtose ar dar neatrastose erdvėse. Galbūt jūs jau turite savo patalpas, kuriose norėtumėte rodyti filmus arba žinote išskirtinę erdvę, kurioje visada norėjote surengti seansą? Štai į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis erdvę savo renginiui:

Kino seanso erdvės dydis – ar 20 susirinkusių žiūrovų yra sėkmingo seanso pavyzdys priklauso nuo salės dydžio. Jaukioje kavinukėje toks „anšlagas“ kels pasididžiavimo ir pavykusio renginio jausmą, tuo tarpu milžiniškoje aktų salėje, kur susėstų kad ir 500  žiūrovų, net ir 50 žiūrovų gali atrodyti kaip pustuščio renginio pavyzdys.

Patarimas: mažiau yra daugiau. Įvertinkite savo bendruomenės dydį ir realistišką galimą žiūrovų skaičių. Žymiai geriau keli į jūsų seansą netilpę žiūrovai negu milžiniška salė su keliolika užimtų vietų.

Neturintiems savo erdvės – jeigu kino seansą planuojate organizuoti pirmą kartą ir nežinote,  nuo ko tiksliai reikėtų pradėti erdvių paieškas, pirmiausia rekomenduojame susisiekti su vietos kultūros centru arba biblioteka. Šios įstaigos dažnai turi specialiai renginiams pritaikytas erdves, filmų rodymui reikalingą įrangą ir renginių organizavimo patirtį.

Apšvietimas – jeigu filmą rodysite naudodamir projektorių, geriausios vaizdo kokybės užtikrinimui reikėtų, kad jūsų seansui pasirinkta patalpa būtų tamsi. Deja, kartais saulėtos dienos metu net užuolaidos ar žaliuzės neapsaugo nuo šviesos spindulių, krentančių ant kino ekrano ir neigiamai veikiančių vaizdo kokybę.

Patarimas: jeigu pasirinkta kino seanso erdvė – su langais,  apsilankykite joje būtent tą valandą, kurią planuojate organizuoti kino seansą. Atkreipkite dėmesį, ar patalpoje esantys langai žvelgia į rytų ar vakarų pusę. Jeigu planuojamu renginio laiku vis dar bus šviesu, išbandykite projekciją su užtrauktomis užuolaidomis ar žaliuzėmis bei įsitikinkite, ar nereikės papildomai uždengti langų. Jeigu seansą organizuojate lauke, atkreipkite dėmesį, kada leisis saulė ir ekraną idealiu atveju statykite toje pusėje, kurioje vakaro saulę užstos medžiai ar pastatai. Būtinai pasidomėkite tiksliu saulėlydžio laiku, kadangi šiltuoju metų laiku seansą gali tekti organizuoti gana vėlai. Taip pat atkreipkite dėmesį į greta renginio vietos esančius šviesos šaltinius, įvertindami,  ar jie jums netrukdys, pvz.,  ar aplinkui nėra gatvių apšvietimo, judesiu aktyvuojamų šviesų, automobilių stovėjimo aikštelės ir pan.

Sėdimos vietos – jeigu turite galimybę, savo renginiui rinkitės kuo patogesnius baldus. Įprasta pilnametražio filmo trukmė yra apie 90 minučių, todėl tam, kad žiūrovams šis laikas neprailgtų ir jie galėtų pilnavertiškai mėgautis kino patirtimi, itin svarbu pasirūpinti jų patogumu.

Patarimas: jeigu patalpoje patys statysite kėdes, sėdmaišius ar pan., įvertinę ekrano dydį, nepamirškite palikti pakankamai laisvos vietos tarp pirmosios žiūrovų eilės ir ekrano.

Patalpos aukštis – jeigu jūsų kino seansui pasirinkta patalpa neturi scenos arba amfiteatro, gali nutikti taip, kad žiūrovai vieni kitiems užstos ekrano apačioje esančius subtitrus. Šią problemą galima išspręsti pakeliant ekraną į viršų – dėl to itin svarbu, kad jūsų renginiui pasirinkta patalpa būtų pakankamai aukšta. Net jeigu aukštis nėra problema, atkreipkite dėmesį, ar patalpoje nėra žemai kabančių šviestuvų, kurie gali trukdyti projekcijai.

Patarimas: jeigu žiūrovai sėdės ant standartinio aukščio kėdžių, planuokite ekraną pakelti bent 1–1,5 m nuo žemės. Jeigu tokios galimybės nėra, galite bandyti žiūrovams pasiūlyti sėdėti žemiau, pvz., ant sėdmaišių ar pagalvėlių.

Aidas – renkantis patalpas svarbu atkreipti dėmesį, ar jose galėsite užtikrinti gerą garso kokybę su turima garso įranga. Didesnėse ir/ar tuštesnėse erdvėse, sunku užtikrinti gerą garso kokybę dėl aido efekto.

Patarimas: apžiūrėdami erdvę suplokite rankomis ir pasiklausykite, kaip joje sklinda garsas. Kai erdvėje susirenka žiūrovai, aidas dažnai kiek sumažėja. Visgi, jeigu jūsų erdvėje smarkiai aidi, apsvarstykite galimybę tiesti kilimą, pakabinti užuolaidas, ar pasirinkti masyvesnius baldus žiūrovų sėdėjimui – kuo erdvėje bus daugiau garsą sugeriančios medžiagos, tuo geriau. Jeigu seansą organizuojate lauke šiltuoju metų laiku ir jis vyksta vėlai vakare, atkreipkite dėmesį, ar jūsų filmo garsas netrukdys aplinkiniams gyventojams.

Elektra – dažnai vidinė patalpų architektūra ir jos techniniai aspektai padiktuoja, kur būtų patogiausia statyti kino ekraną, projektorių bei pasiūlyti sėdimas vietas žiūrovams. Visgi, kartais renginio metu susistačius įrangą paaiškėja, kad pasirinktose vietose nėra patogių elektros lizdų, o prailgintuvų laidai gali kliūdyti žiūrovams. Dėl to renkantis patalpas atkreipkite dėmesį, kuriose vietose yra elektros šaltiniai ir ar jums jų pakaks. Kai kuriais atvejais gali tekti naudoti elektros generatorių – jeigu taip nutiktų, nepamirškite, kad jie būna triukšmingi ir iš anksto apgalvokite, kur jį statytisite.

Patarimas: visada su savimi turėkite prailgintuvą.

Tualetai – visada rinkitės erdves, kuriose yra įrengti tualetai bei pasirūpinkite atitinkamu, aiškiu jų ženklinimu. Jeigu pasirinktoje erdvėje jų nėra, pasirūpinkite kilnojamais tualetais.

Erdvės prieinamumas žmonėms su negalia – tam, kad jūsų organizuojami renginiai būtų prieinami įvairioms auditorijoms, rinkdamiesi patalpas atkreipkite dėmesį, ar jos yra pritaikytos skirtingų poreikių žiūrovams, pvz., žiūrovams su judėjimo, regos, klausos bei kitomis negaliomis. Apžiūrėkite laiptus, tualetus, slenksčius, patikrinkite, kaip atsidaro durys, taip pat, ar pastate yra įrengtas liftas ar specialios platformos skirtos žmonėms su judėjimo negalia.

Patarimas: jeigu renginį organizuosite pastate, kuris yra pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia, atkreipkite dėmesį, ar ir jūsų pasirinktos erdvės išdėstymas yra patogus žiūrovams su papildomais poreikiais, pavyzdžiui, ar tarpai tarp kėdžių pakankamai dideli pravažiuoti su vežimėliu, taip pat, ar yra patogi vieta jam pastatyti. Net jeigu jūsų pasirinkta kino seanso erdvė yra prieinama žiūrovams su judėjimo negalia, atkreipkite dėmesį, ar kitos erdvės kaip tualetai ar rūbinė yra taip pat prieinamos. Rodydami filmus, kurie gali sukelti priepuolius epilepsiją turintiems žiūrovams, žiūrovus apie tai būtinai informuokite iš anksto.